szukana oferta jest nieaktualna - może podobny przedmiot? zobacz więcej aktualnych ofert

Pigtail optyczny wielomodowy SC MM 50/125 2m (5441482901)



Kup teraz: 8,61 zł

Sprzedane przez "Kup teraz"

Zakończona o 14:44 dnia 15.12.2015 r.

Kategoria: Światłowody
Lokalizacja: Kraków


Zobacz aktualne oferty
aktualne przedmioty sprzedającego

Parametry

Stan
Nowy

oferta nr 5441482901


Opis

  • Masz pytania ?
  • chętnie na wszystkie odpowiemy
  • Pon - Pt od 9.00 do 18.00
 
504 94 94 74
 
 
sklep@dozor24.pl
 
 
godziny otwarcia
Pon - Pt 9 - 18
 
 
 
 
Przedmioty wysyłamy do 24 h od momentu otrzymania wpłaty
Paczki wysyłamy
 
 
 
 
  • Kurier Przedpłata - 0zł
  • Kurier Pobranie - 0zł‚

Wpłaty prosimy wykonywać za pośrednictwem allegro lub przelewem tradycyjnym.

payu

Nr. konta
34195000012006081274600002

 
 
 
 

Pigtail optyczny wielomodowy SC MM 50/125 2m


Pigtail światłowodowy SC MM50/125 simplex

  • typ złącza: SC
  • jedno włókno wielomodowe, 50/125, OM2
  • długość: 2m
  • powłoka - ścisła tuba 900um
  • niska tłumienność
  • zastosowanie: sieci telekomunikacyjne, LAN, FTTx
Pigtail optyczny 1xSC MM 50/125 to odcinek kabla światłowodowego o długości 2 metra. Kabel zakończony jest z jednej strony złączem SC. Złącza SC są obecnie najbardziej popularnymi złączami ze względu na proste połączenie zatrzaskowe, prostokątny przekrój poprzeczny umożliwiający gęste upakowanie złączy na panelu czy plastikową konstrukcję (oczywiście poza ferrulą). Pigtaile cechują się niską tłumienności oraz ferrulą najwyższej jakości. Każdy pigtail przechodzi kontrolę jakości (kontrola powierzchni ferruli złącza światłowodowego oraz pomiar parametrów transmisyjnych - tłumienność wtrąceniowa i odbiciowa złączy). Włókno światłowodowe użyte w pigtailach jest włóknem wielomodowym OM2, 50/125 um. Zapewnia ono pełną kompatybilność i możliwość wykonywania w pełni poprawnych spawów światłowodowych z istniejącą siecią światłowodową wielomodową z włóknami o średnicy rdzenia 50/125 um. Średnie tłumienie światłowodu wynosi 3,5 dB/km dla długości fali 850nm oraz 1,5 dB/km dla fali 1310 nm. Włókno umieszczone jest w ścisłej tubie 900 um.

Światłowody jedno, a wielomodowe...

Światłowody jedno i wielomode to dwa różne światłowody różniące się pomiędzy sobą technologią wykonania i zastosowaniem. Światłowody jednomodowe służą do przesyłaniajednego modu światła, sygnał nie ulega rozproszeniu (brak dyspersji międzymodowej). Strumień danych przesyłany jest równolegle do osi i dociera do końca włókna w jednym modzie bez odbić. Średnica włókna wynosi 5 do 10 mikronów a źródłem światła jest laser. Ten rodzaj światłowodów nadaje się do dalekosiężnej telekomunikacji światłowodowej, gdyż sygnał może być transmitowany bez wzmacniania nawet na odległość do 100 km.

Światłowód wielomodowy to światłowód, który umożliwia rozchodzenie się w nim wielu modów światła różnej długości. Wraz z propagowaniem wielu modów światła w światłowodzie dochodzi do dyspersji modowej, czyli rozmycia sygnału. Zjawisko to wpływa na zmniejszenie prędkości i odległości transmisji, która jest znacznie krótsza niż w przypadku światłowodów jednomodowych. Kupując światłowód należy zwrócić uwagę na: jego typ (światłowód jednomodowy/ wielomodowy), średnicę (zwykle wielomodowy: 50/125 lub 62.5/125 mikrometra natomiast jednomodowy: 9/125 mikrometra) oraz typ złącza (SC lub ST). Aby zapewnić komunikację między urządzeniami na odległości do 5 km należy skorzystać z światłowodów wielomodowych, które są tańszym rozwiązaniem a jakościowo nie bedą się różnić od światłowodów jednomodowych. W przypadku konieczności transmisji na większe odległości (powyżej 5km) należy użyć światłowodów jednomodowych.

 

Pigtail optyczny wielomodowy SC MM 50/125 2m

Pigtail optyczny wielomodowy SC MM 50/125 2m

 

Zobacz nasze pozostałe aukcje:

KomentarzePaneleAllegro.pl

Strona "o mnie"Wszystkie aukcje

panel aukcyjny

 
 
Generated by Allegro module - Copyright © 2014 by addonsPresta.com

podobne do ostatnio oglądanych na Allegro zobacz więcej aktualnych ofert