Pedicetamol roztwór doustny - 30 ml
działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo
- Lek
- BLOZ: 8678301
- pojemność: 30
- postać: płyn
- podmiot odpowiedzialny: Polski Lek
OPIS
Pedicetamol jest lekiem w postaci roztworu doustnego 30 ml. Substancją czynną leku jest paracetamol. Stosowany podczas dolegliwości bólowych różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, a także podczas gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni. Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i zmniejszającym ciepłotę ciała. Szybko łagodzi dolegliwości bólowe i obniża gorączkę. Przeznaczony do stosowania u dzieci.
SKŁAD
1ml roztworu zawiera:
- Paracetamol 100 mg - substancja czynna.
Pozostałe składniki:
- azorubina (E 122)
- niewielkie ilości alkoholu, mniejsze niż 100 mg na dawkę (0,0012 ml/ml)
WSKAZANIA
Produkt przeznaczony do stosowania u dzieci od 1 dnia życia i 4kg masy ciała. Podczas dolegliwości bólowych różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, a także podczas gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni.
DZIAŁANIE
Pedicetamol zawiera w składzie paracetamol, który jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i zmniejszającym ciepłotę ciała. Szybko łagodzi dolegliwości bólowe i obniża gorączkę.
DAWKOWANIE
- Do 4 kg (od 0 do 3 mies.) 0,6 ml
- Do 7 kg (od 4 do 8 mies.) 1,0 ml
- Do 8 kg (od 9 do 11mies.) 1,2 ml
- Do 10,5 kg (12 do 23mies.) 1,6 ml
- Do 13 kg (od 2 do 3 lat) 2,0 ml
- Do 18,5 kg (od 4 do 5 lat) 2,8 ml
- Do 24 kg (od 6 do 8 lat) 3,6 ml
- Do 32 kg (od 9 do 10 lat) 4,8 ml
Podczas, gdy lek nie zadziała prawidłowo w ciągu 3-4 godzin, może być podawany co 4 godziny.
PRZECIWWSKAZANIA
Nie stosuje się podczas nadwrażliwości na składniki preparatu.
DODATKOWE
Do opakowania dołączony jest kroplomierz o pojemności 30 ml.