NUROFEN DLA DZIECI FORTE - ibuprofen 40 mg/ml, smak truskawkowy, 50 ml
Lek Nurofen dla dzieci Forte zawiesina charakteryzuje przede wszystkim formuła, która zapewnia odpowiednio silne działanie dzięki skoncentrowanej zawartości Ibuprofenu, co sprawia, że dziecko przyjmuje mniej płynu do połknięcia.
Działanie: Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne.
- Dla dzieci od 3. miesiąca życia.
- Mniej płynu do połknięcia dzięki skoncentrowanej dawce.
- Bezpieczny dozownik ułatwiający dawkowanie - wygodna strzykawka.
- Zaczyna działać już po 15 minutach.
- Działa przeciwgorączkowo do 8 godzin.
Skład:
5 ml zawiesiny zawiera: substancję czynną: ibuprofen 200 mg.
Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sodu chlorek, sacharyna sodowa, polisorbat 80, bromek domifenu, malitol ciekły, glicerol, gumę ksantan, aromat truskawkowy (zawierający glikol propylenowy, kwas askorbowy (E300), naturalne i identyczne z naturalnym substancje aromatyczne) i wodę oczyszczoną.
Wskazanie:
Nurofen Forte dla dzieci to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który jest polecany w przypadku gorączki oraz dolegliwości bólowych różnego pochodzenia o umiarkowanym nasileniu. Preparat można stosować także jako środek wspomagający leczenie stanów zapalnych ucha środkowego.
Dawkowanie:
- dzieci 3-6 miesięcy (5-7,6 kg) - 1,25 ml 3 razy/dobę co 6-8 godzin, maksymalna dobowa dawka Ibuprofenu - 150 mg;
- dzieci 6-12 miesięcy (7,7-9 kg) - 1,25 ml 3-4 razy/dobę co 6-8 godzin, maksymalna dobowa dawka Ibuprofenu - 150 mg-200 mg;
- dzieci 1-3 lat (10-15 kg) - 2,5 ml 3 razy/dobę co 6-8 godzin, maksymalna dobowa dawka Ibuprofenu 300 mg;
- dzieci 4-6 lat (16-20 kg) - 3,75 ml 3 razy/dobę co 6-8 godzin, maksymalna dobowa dawka Ibuprofenu 450 mg;
- dzieci 7-9 lat (21-29 kg) - 5 ml 3 razy/dobę co 6-8 godzin, maksymalna dobowa dawka Ibuprofenu 600 mg;
- dzieci 10-12 lat (30-40 kg) - 7,5 ml 3 razy/dobę co 6-8 godzin, maksymalna dobowa dawka Ibuprofenu 900 mg.
Przeciwwskazania:
Uczulenie na którykolwiek ze składników leku. Preparat nie może być także podawany dzieciom: u których kiedykolwiek wystąpiła astma lub pokrzywka po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego, u których pojawiło się krwawienie związane z leczeniem NLPZ, u których została zdiagnozowana choroba wątroby, nerek lub niewydolność serca.
Ważne informacje:
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.