MIG Forte - zawiesina doustna dla dzieci 40 mg/ml, smak truskawkowy, 100ml
MIG dla dzieci Forte to produkt leczniczy w postaci syropy o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym.
Skład:
Substancją czynną leku jest ibuprofen. 1 ml zawiera 40 mg ibuprofenu (Ibuprofenum).
Substancje pomocnicze: benzoesan sodu (E 211), kwas cytrynowy bezwodny, cytrynian sodu, sacharyna sodowa, chlorek sodu, hypromeloza 15 cP, guma ksantan, maltitol ciekły, glicerol, taumatyna (E 957), aromat truskawkowy [substancje identyczne z naturalnymi aromatami, naturalne aromaty, maltodekstryna, cytrynian trietylu, glikol propylenowy i alkohol benzylowy], woda oczyszczona.
Wskazania i działanie:
Lek MIG jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawowego:
- bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu,
- gorączki.
Dawkowanie:
- Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów.
- Jeśli w przebiegu zakażenia jego objawy (takie jak gorączka i ból) utrzymują się lub nasilają dłużej niż 3 dni, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.
- Odstęp między kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 6 godzin. Nie przekraczać zalecanej dawki.
- Zawiesinę doustną można przyjmować niezależnie od posiłków. Osobom z wrażliwym żołądkiem zaleca się przyjmowanie produktu leczniczego MIG dla dzieci Forte o smaku truskawkowym podczas posiłków.
- Dzieci w wieku 1-3 lata 10-15 kg): dawka jednorazowa 2,5 ml zawiesiny (100 mg ibuprofenu), całkowita dawka dobowa 7,5 ml zawiesiny (300 mg).
- Dzieci w wieku 4-5 lat (16-19 kg): dawka jednorazowa 3,75 ml zawiesiny (150 mg ibuprofenu), całkowita dawka dobowa 11,25 ml zawiesiny (450 mg).
- Dzieci w wieku 6-9 lat (20-29 kg): dawka jednorazowa 5 ml zawiesiny (200 mg ibuprofenu), całkowita dawka dobowa 15 ml zawiesiny (600 mg).
- Dzieci w wieku 10-11 lat (30-39 kg): dawka jednorazowa 5 ml zawiesiny (200 mg ibuprofenu), całkowita dawka dobowa 20 ml zawiesiny (800 mg).
- Młodzież w wieku od 12 lat i dorośli (40 kg i powyżej): dawka jednorazowa 5-10 ml zawiesiny (200-400 mg ibuprofenu), całkowita dawka dobowa 30 ml zawiesiny (1200 mg).
Przeciwwskazania:
Kiedy nie stosować leku MIG dla dzieci Forte:
- jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
- jeśli u pacjenta wystąpił kiedykolwiek w przeszłości skurcz oskrzeli, napad astmy oskrzelowej, obrzęk błony śluzowej nosa lub reakcje skórne (pokrzywka) w związku z przyjęciem kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ
- jeśli u pacjenta występują zaburzenia krwiotworzenia o niewyjaśnionej przyczynie
- jeśli u pacjenta wystąpiło krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja przewodu pokarmowego w związku z uprzednio stosowanymi NLPZ
- jeśli u pacjent stwierdza się czynną lub nawracającą chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy
- jeśli u pacjenta występuje ciężkie odwodnienie, niewydolność wątroby, nerek lub serca.
Interakcje:
- MIG dla dzieci Forte może wchodzić w interakcje z: lekami o działaniu przeciwzakrzepowym, lekami obniżającymi ciśnienie krwi.
- Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.
- Nie zaleca się stosować u dzieci poniżej 1 roku życia lub o masie ciała poniżej 10 kg.
- Podczas stosowania leku MIG dla dzieci Forte mogą pojawić się takie działania niepożądane jak zmęczenie czy zawroty głowy. Wskutek tego u niektórych osób może dochodzić do upośledzenia zdolności reakcji, zdolności do aktywnego uczestnictwa w ruchu drogowym i zdolności do obsługiwania maszyn.
Działania niepożądane:
- Często występujące działania niepożądane (nie więcej niż 1 na 10 pacjentów): objawy ze strony przewodu pokarmowego, np. zgaga, ból brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, zaparcia.
- Niezbyt często występujące działania niepożądane (nie więcej niż 1 na 100 pacjentów): wrzody żołądka lub jelito, niekiedy z krwawieniem i perforacją, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej z powstaniem owrzodzeń, zapalenie błony śluzowej żołądka, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, np. ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, drażliwość, zmęczenie, reakcje nadwrażliwości z wysypkami skórnymi i swędzeniem, a także napady astmy oskrzelowej.
- Rzadko występujące działania niepożądane (nie więcej niż 1 na 1000 pacjentów): dzwonienie w uszach (szumy uszne).
- Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (nie więcej niż 1 na 10 000 pacjentów): kołatanie serca (palpitacje), niewydolność serca, zapalenie błony śluzowej przełyku, zapalenie trzustki, zmniejszenie ilości moczu wytwarzanego przez nerki i nagromadzenie się płynów w organizmie (obrzęki), zaburzenia krwiotworzenia (niedokrwistość, małopłytkowość).
Ostrzeżenia i środki ostrożności:
- Termin ważności po pierwszym użyciu: 6 miesięcy.
- Należy unikać jednoczesnego stosowania leku MIG dla dzieci Forte i innych NLPZ.
- Pacjenci w podeszłym wieku narażeni są na występowania ze zwiększoną częstością działań niepożądanych podczas stosowania NLPZ.
- Przechowywać w temperaturze poniżej 30oC.
- Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Producent:
BERLIN CHEMIE AG