Maxipulmon - 120 ml
lek o działaniu przeciwkaszlowym
- Lek
- BLOZ: 3408421
- pojemność: 120 ml
- postać: syrop
- podmiot odpowiedzialny: Aflofarm
OPIS
Maxipulmon 3 mg jest lekiem w postaci syropu 120 ml. Zawiera substancję czynną cytrynian butamiratu - jest to nieopioidowy lek przeciwkaszlowy. Preparat stosowany jest podczas występowania kaszlu suchego, dokuczliwego o różnym pochodzeniu. Lek łagodzi objawy związane z męczącym suchym kaszlem. Zmniejsza jego częstotliwość oraz pomaga w szybszym jego zwalczeniu. Przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia i osób dorosłych.
SKŁAD
1 ml syropu zawiera:
- Butamiratu cytrynianu 3 mg
Pozostałe składniki:
- sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E420)
- sukraloza (E955)
- sodu chlorek
- kwas benzoesowy (E210)
- glicerol (E422)
- sodu wodorotlenek
- aromat malinowy AR 0320
- aromat waniliowy AR 0345
- woda oczyszczona.
WSKAZANIA
Produkt przeznaczony do stosowania podczas występowania kaszlu suchego, dokuczliwego o różnym pochodzeniu. Przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia i osób dorosłych.
DZIAŁANIE
Lek łagodzi objawy związane z męczącym suchym kaszlem. Zmniejsza jego częstotliwość oraz pomaga w szybszym jego zwalczeniu.
DAWKOWANIE
Dzieci w wieku od 3 do 6 lat:
- 2,5 ml syropu 3 razy na dobę
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat:
- 5 ml syropu 3 razy na dobę
Młodzież w wieku powyżej 12 lat:
- 7,5 ml syropu 3 razy na dobę.
Dorośli:
- 7,5 ml syropu 4 razy na dobę.
Leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.
PRZECIWWSKAZANIA
Nie stosuje się podczas uczulenia na składniki preparatu oraz w pierwszym trymestrze ciąży.
DODATKOWE
Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach stosowanych obecnie i ostatnio, także o tych które planujemy przyjmować. Matki karmiące piersią nie powinny stosować syropu. Lek zawiera sorbitol, glikol propylenowy, sód i kwas benzoesowy. Może powodować senność, należy wziąć to pod uwagę podczas prowadzenia pojazdu lub obsługi maszyn.