Ketonal Active 50 mg, 20 kapsułek twardych
lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny
- lek
- BLOZ: 3330222
- pojemność: 20
- postać: kapsułki
- podmiot odpowiedzialny: Sandoz
OPIS
Ketonal Active 50 mg, 20 kapsułek twardych. W swoim składzie zawiera substancję czynną o nazwie ketoprofen. Lek stosowany jest podczas występowania bólu różnego pochodzenia o nasileniu umiarkowanym takiego jak: ból głowy, mięśni czy stawów. Polecany jest także w przypadku podwyższonej temperatury ciała. Należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Preparat przynosi działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Łagodzi dolegliwości związane z bólem oraz zmniejsza temperaturę ciała podczas gorączki. Przeznaczony dla dzieci powyżej 15 lat oraz osób dorosłych.
SKŁAD
1 kapsułka zawiera:
- Ketoprofenum 50 mg - substancja czynna
Pozostałe składniki:
- laktoza jednowodna
- magnezu stearynian
- krzemionka koloidalna bezwodna
Skład kapsułki:
- żelatyna
- tytanu dwutlenek (E 171)
- błękit patentowy (E 131)
WSKAZANIA
Produkt przeznaczony do stosowania podczas występowania bólu różnego pochodzenia o nasileni umiarkowanym takiego jak: ból głowy, mięśni czy stawów. Polecany jest także w przypadku podwyższonej temperatury ciała. Przeznaczony dla dzieci powyżej 15 lat oraz osób dorosłych.
DZIAŁANIE
Lek należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Preparat przynosi działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Łagodzi dolegliwości związane z bólem oraz zmniejsza temperaturę ciała podczas gorączki.
DAWKOWANIE
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat:
- 1 kapsułka 3 razy na dobę (co 8 godzin)
Leku nie należy stosować dłużej niż 5 dni bez konsultacji z lekarzem, a w razie kiedy objawy nasilą się po 5 dniach należy skonsultować się z lekarzem.
U osób w podeszłym wieku należy zachować ostrożność ze względu na zwiększone ryzyko ciężkich działań niepożądanych. Podczas stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę.
PRZECIWWSKAZANIA
Preparatu nie stosuje się w przypadku:
- uczulenia na substancje czynną lub pozostałe składniki
- występowania w przeszłości duszności, napadów astmy oskrzelowej, obrzęku błony śluzowej nosa lub reakcji skórnej albo innego rodzaju reakcji alergicznej po zastosowaniu ketoprofenu lub leków o podobnym działaniu
- ciężkiej niewydolności serca
- ciężkiej niewydolności nerek
- ciężkiej niewydolności wątroby
- skłonności do krwawień
- czynnej choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy albo występowania w przeszłości krwawienia z przewodu pokarmowego, owrzodzenia lub perforacji przewodu pokarmowego
- trzeciego trymestru ciąży
- dzieci poniżej 15 roku życia
DODATKOWE
Stosowanie leku należy omówić z lekarzem. Niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą powodować krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenie lub perforację. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliowści ze strony przewodu pokarmowego podczas stosowania leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach stosowanych obecnie, ostatnio, także o tych, które planujemy przyjmować. Preparat najlepiej jest przyjmować podczas posiłków. Może wywoływać u niektórych osób zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia i drgawki, w takich przypadkach nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. Podczas stwierdzenia nietolerancji niektórych cukrów, przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.
Z lekiem nie wolno przyjmować jednocześnie:
- innych leków przeciwbólowych, takich jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), w tym selektywnych inhibitorów cyklooksygenazy-2
- leków przeciwzakrzepowych
- leków trombolitycznych
- leków przeciwpłytkowych
- litu (leku stosowanego w leczeniu niektórych chorób psychicznych)
- metotreksatu.