Ibuprom Zatoki Sprint - lek przeciwbólowy, 0,2g 0,03g, 10 kapsułek
Ibuprom Zatoki Sprint to lek w postaci miękkich kapsułek, stosowany w celu złagodzenia objawów związanych z przekrwieniem błony śluzowej nosa lub zatokowym bólem głowy, gorączką oraz bólem stawów i mięśni Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.
Skład:
Substancją czynną jest ibuprofen (Ibuprofenum) oraz pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum). Substancje pomocnicze: makrogol 600; potasu wodorotlenek; woda oczyszczona; żelatyna; sorbitol, ciekły, częściowo odwodniony; naturalny Beta Karoten 10% CWD, proszek, o składzie ( naturalny beta-karoten (E160), skrobia spożywcza modyfikowana (E1450), dl-Alfa tokoferol (E307)); tusz drukarski, o składzie ( szelak, żelaza tlenek, czarny (E172), alkohol N-butylowy, glikol propylenowy, amonu wodorotlenek 28%).1 kapsułka miękka zawiera: Ibuprofen (Ibuprofenum) 200 mg, Pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum) 30 mg.
Wskazania i działanie:
Ibuprom Zatoki Sprint stosuje się w celu złagodzenia objawów związanych z przekrwieniem błony śluzowej nosa lub zatokowym bólem głowy, gorączką oraz bólem stawów i mięśni związanych z przeziębieniem i grypą. Produkt leczniczy Ibuprom Zatoki Sprint działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie oraz zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa.
Dawkowanie:
Lek ten należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek należy przyjmować tylko doustnie i krótkotrwale. Należy stosować możliwie najmniejsze skuteczne dawki, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Dzieci w wieku powyżej 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku: 1 do 2 kapsułek co 4 do 6 godzin, maksymalna dawka to 6 kapsułek w ciągu doby.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.
Interakcje:
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Nie należy stosować tego leku w przypadku przyjmowania: innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); leków obkurczających błonę śluzową (donosowych lub doustnych); w przeszłości lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni, leków przeciwdepresyjnych znanych jako inhibitory monoaminooksydazy (MAO); trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych (stosowanych w leczeniu depresji). Należy powiadomić lekarza jeśli pacjent przyjmuje inne leki.
Działania niepożądane:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Często (u 1 do 10 pacjentów na 100 stosujących lek): Niestrawność, ból brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, zaparcia, brak apetytu, nieznaczna utrata krwi z przewodu pokarmowego, w rzadkich przypadkach prowadząca do anemii. Niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów stosujących lek): Reakcje nadwrażliwości: pokrzywka, świąd i napady astmy (ze spadkiem ciśnienia krwi), zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, takie jak: ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie, zaburzenia widzenia, wrzód żołądka z krwawieniem i (lub) perforacją, zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzodziejące zapalenie jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna, wysypki skórne różnego rodzaju. Rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów stosujących lek): szumy uszne, Zaostrzenie astmy lub reakcje nadwrażliwości ze skurczem oskrzeli, Uszkodzenie tkanek nerek (martwica brodawek nerkowych) oraz zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi.
Ostrzeżenia i środki ostrożności:
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Producent:
US Pharmacia Sp. z o.o.