Ibuprofen Teva Max 400 mg - 20 tabletek powlekanych
lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny
- lek
- BLOZ: 3682062
- ilość: 20
- postać: tabletki powlekane
- producent: TEVA
OPIS
Ibuprofen Teva Max 400 mg jest lekiem w postaci 20 tabletek powlekanych. Substancją czynną jest ibuprofen w postaci ibuprofenu z lizyną. Produkt przeznaczony jest podczas bólu różnego pochodzenia (ból głowy, zębów, migreny, bóle menstruacyjne oraz w przypadku gorączki i stanów zapalnych. Lek ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Bardzo dobrze radzi sobie z bóle różnego pochodzenia, zmniejsza podwyższoną temperaturę ciała oraz stany zapalne.
SKŁAD
1 tabletka zawiera:
- Ibuprofen 400 mg - substancja czynna
Pozostałe składniki:
rdzeń tabletki:
- celuloza mikrokrystaliczna
- kroskarmeloza sodowa
- krzemionka koloidalna bezwodna
- talk
- magnezu stearynian
Otoczka:
- hypromeloza 6 mPa
- makrogol 6000
- glicerol 5%
WSKAZANIA
Produkt przeznaczony jest podczas bólu różnego pochodzenia (ból głowy, zębów, migreny, bóle menstruacyjne oraz w przypadku gorączki i stanów zapalnych.
DZIAŁANIE
Lek ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Bardzo dobrze radzi sobie z bóle różnego pochodzenia, zmniejsza podwyższoną temperaturę ciała oraz stany zapalne.
DAWKOWANIE
- 20-29 kg masy ciała - pojedyncza dawka 1-2 tabletki, maksymalnie w ciągu doby 600 mg 1-1/2 tabletki
- 30-30 kg masy ciała - pojedyncza dawka 1-2 tabletki, maksymalnie w ciągu doby 800 mg 2 tabletki
- 40 kg i więcej - pojedyncza dawka 1/2-1 tabletki, maksymalnie 1200 mg 3 tabletki
PRZECIWWSKAZANIA
Leku nie stosuje się w przypadku:
- uczulenia na substancje czynną lub którykolwiek ze składników
- występowania duszności, astmy, kataru, obrzęku lub pokrzywki po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych NLPZ
- niesprecyzowanego zaburzenia tworzenia krwi
- występowania nawracających wrzodów przewodu pokarmowego /krwawienia
- występowania w przeszłości krwawienia w obrębie przewodu pokarmowego bądź wrzodów w związku z leczeniem NLPZ
- krwawienia z naczyń mózgowych lub innego czynnego krwawienia
- występowania ciężkich zaburzeń czynności wątroby lub nerek
- ostatniego trymestru ciąży
- dzieci o masie ciała poniżej 20 kg lub w wieku poniżej 6 lat
Dodatkowe
Należy poinformować lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. NLPZ takie jak ibuprofen mogą maskować objawy zakażenia lub gorączki.