Aspirin Effect 500mg, 10 saszetek
Wskazania: Produkt działa na dolegliwości bólowe np.: ból głowy, bóle mięśni, bóle zębów, dolegliwości związane z przeziębieniem i grypą, stawów, pleców; gorączka.
Skład: 1 saszetka zawiera: substancję czynną: kwas acetylosalicylowy 500mg oraz substancje pomocnicze: mannitol, sodu diwodorocytrynian, kwas askrorbinowy, aromat Cola H&R 290053, aromat pomarańczowy 290038 HR SPT, kwas cytrynowy, bezwodny, aspartam (E951).
Działanie: Produkt ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne a także przeciwgorączkowe.
Dawkowanie: dorośli: jednorazowo 1–2 saszetek. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 saszetek na dobę. Granulat należy umieścić bezpośrednio na języku i poczekać aż się rozpuści. Rozpuszczone granulki połknąć a jeśli to konieczne można popić niewielką ilością płynu. Leku nie należy zażywać na czczo.
Przeciwwskazania: Nie stosować podczas uczulenia na którykolwiek ze składników zawartych w leku, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężka niewydolność serca,astma oskrzelowa, stosowanie leku metotreksat, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, ciąża, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, laktacja, niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej a także fenyloketonuria.