APAP Caps 10 kapsułek miękkich
Wskazania APAP Caps:
Lek stosuje się w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu oraz gorączki
APAP Caps Właściwości:
Zawiera substancję czynną paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Skład APAP Caps:
Substancją czynną leku jest paracetamol.
1 kapsułka miękka zawiera 500 mg paracetamolu.
Substancje pomocnicze to: makrogol 400, makrogol 600, glikol propylenowy, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna, żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona, glicerol, tytanu dwutlenek (E171).
Zawiera śladowe ilości alkoholu izopropylowego, triglicerydów nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, lecytyny sojowej.
APAP Caps Dawkowanie:
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Kapsułkę należy połknąć popijając dużą ilością wody (pół szklanki).
Zalecana dawka:
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat (masa ciała >55 kg):
- 1 lub 2 kapsułki (500 mg – 1g) jednorazowo, maksymalnie 6 kapsułek (3 g) na dobę.
Dzieci i młodzież w wieku poniżej 15 lat:
- Dzieci w wieku od 9 do 12 lat (30 - 40 kg): 1 kapsułka (500 mg) jednorazowo, 3 - 4 razy na dobę.
- Dzieci w wieku od 12 do 15 lat (40 - 55 kg): 1 kapsułka (500 mg) jednorazowo, 4 - 6 razy na dobę.
Ważne informacje:
- Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej.
- Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła.
- Podczas stosowania leku nie można pić alkoholu.
- Możliwość zastosowania leku w okresie ciąży i laktacji należy omówić z lekarzem.
- Lek zawiera lecytynę sojową, osoby uczulone na soję lub orzeszki ziemne nie powinny stosować leku.
- Lek zawiera sorbitol (58,2mg w jednej kapsułce), osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
Przeciwwskazania:
- Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.
- Nie stosować u dzieci poniżej 9. roku życia.
- Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi paracetamol.
Opakowanie:
10 kapsułek miękkich